HAL1002UT-A
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
HAL1002UT-A
Category : Sensors, Transducers Magnetic Sensors Switches (Solid State)
Function : Programmable
Product Status : Active
Features : Temperature Compensated
Mounting Type : Through Hole
Package : Cut Tape (CT) Tape & Box (TB)
Series : Automotive, AEC-Q100, HAL®
Supplier Device Package : TO-92-3
Output Type : Push-Pull
Polarization : -
Mfr : TDK-Micronas GmbH
Current - Supply (Max) : 10mA
Voltage - Supply : 4.5V ~ 8.5V
Sensing Range : Programmable
Package / Case : TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Current - Output (Max) : 10mA
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TA)